DoubleChessBoard


SKA(cz) 2003-2014 ENGLISH Česky
Nabízí možnost hrát bleskový/standardní šach a holanďany (bughouse) přes internet či po lokální síti s veškerým komfortem
včetně ukládání šachové partie s lag-y (o čas ztracený posíláním tahu přes internet nepřijdete)
Podporuje alternativní startovní pozice a šachová pravidla (mincový a ingols šach) a šachové tempo známé z digitálních hodin jako bronstein.
Net G A M E nabízí též tréning bughouse šachu s/proti 1 - 4 winboardovskými motory na jednom PC a nejenom to ...
Můžeš studovat své partie a vytvářet z nich šachové buletiny (RTF dokumenty s diagramy) pro bughouse šach : vyzkoušej U T I L S.
Stáhni si zdarma tento program a můžeš spustit svůj osobní šachový mini server a hrát po internetu jako ve svém opravdovém šachovém klubu ...
Více náhledů : 00, 01, 02, 03, 04, 05, 06, 07, 08, 09, 10

DoubleChessBoard:View a Utils

Lze snadno uložit celý soubor partií ve formátu BPGN či libovoulnou pozici jako RTF (formát který přečte např. MS Word) a vyrobit takto hezké dokumenty typu šachový buletin s diagramy vytvořenými bughouse šachovým true type fontem ... Do DoubleChessBoard-u lze naimportovat i PGN s běžnými šachovými partiemi a poté ho využít k rychlému vytvoření buletinu ve formátu RTF (běžný dokument typu MS Word), pomůže v tom automatická tvorba šachových diagramů. Zvládá i mincový a ingols šach samozřejmě.

Uložené šachové partie sehrané při tréning-u, nebo jakékoliv ve formátu PGN (klasický, alternativní mincový a ingols šach), BPGN (bughouse dvojšach) si můžete snadno a rychle i vytisknout a studovat třeba po cestě v autobuse, protože DoubleChessBoard obsahuje automatické generování šachového dokumentu s diagramy po n tazích, což znamená, že během minuty můžete mít k dispozici váš osobní šachový buletin s diagramem po každých pár tazích ve formátu .RTF a vytisknout si ho buď přímo z DoubleChessBoard-u, nebo z vašeho oblíbeného textového editoru.

Miniaturní šachová grafika je vhodná pro WAP, internet pro mobilní telefony. Zkus si ji na http://bughousechess.wz.cz/Wap/ Můžeš použít speciální šachovou grafiku pro vytvoření šachovnice na WAp-ových stránkách pro mobilní telefony ... Pomocí filtru můžeš odstranit z BPGN souboru partie obsahující nějaký textový řetězec, např. "game aborted" nebo "Jan Novák". Umí odtranit z BPGN komentáře a anotace {C:...},{A:..}.

Energy board - umožňuje si prohlédnout energii figurek na šachovnici - podívej se na šachovnici očima mistrů v bughouse šachu (červená vs modrá - pozn. editací bitmapy, kde jsou barvy uloženy lze i tyto snadno změnit).


DoubleChessBoard:NetGame

DoubleChessBoard je šachový mini server pro každého.

Je to takový malý šachový server pro více hráčů, pomocí něhož si přes internet,lokální síť či na jednom PC, můžete zahrát šachy či holanďany (mezinárodní bughouse realtime dvojšach) s vašimi šachovými přáteli podobně jako u vás v šachovém oddíle, umožnuje totiž aby kromě až 4řech hráčů byli navíc připojeni i diváci a tak můžete, pokud chcete, zažít kibicování stejně jako u vás v klubu. DoubleChessBoard klade důraz na to být virtuální podobou skutečného šachu, což přivítají i začátečníci, kteří často za skutečnou šachovnicí přehlédnou soupeřův šach, DoubleChessBoard totiž za vás tento nemožný tah nehlídá a tak musíte být ve střehu stejně jako za skutečnou šachovnicí. Specializuje se zejména na bleskový šach, pro nějž nabízí podporu v podobě digitálních hodin a detailního ukládání informací o partii včetne LAG-ů (čas ztracený posíláním tahu přes internet),

ale není problém hrát pomalejší partie, jednak je k dispozici např. rapid 10minut na partii s 20ti vteřinami na tah a jednak DoubleChessBoard počítá čas i do záporu, a stejně jako za skutečnou šachovnicí je jen na lidském hráči kdy reklamuje výhru, takže klidně můžete hrát tempem 40 tahů za 2 hodiny. Koho omrzí klasická výchozí šachová pozice, může vyzkoušet některou z alternativních ...

Příznivci holanďanů uvítají možnost zatrénovat si i na jednom PC s winboardovskými bughouse šachovými protivníky.


Též můžete postavit libovolnou pozici a spustit její analýzu winboardovským počítačovým programem (Sjeng-em) ať už z bughouse či standardního šachu.

Jednoduše si vytvořte a používejte vaši oblíbenou šachovou grafiku.

Obsahuje velké možnosti výběru a nastavení grafického vzhledu šachovnice, včetně možnosti použít jakýkoliv true type šachový font a nastavit jeho barvy.

DoubleChessBoard-ovská originální šachová grafika : souboj živlů voda vs oheň

Podporuje i hlasy jednotlivých hráčů, lze nejen použít různé hlasy předdefinované pro některou z 5ti rolí (4 hráči a divák kibitz), ale rovněž lze např. požádat vašeho přítele Jana Nováka aby namluvil některé hlášky a pak přidat adresář JanNovak, a jakmile se přihlásí jako JanNovak a napíše nějakou (či odlklikne předdefinovanou) hlášku, uslyšíte svého přítele jako by seděl vedle vás.

Hledáte způsob jak naučit hrát děti šachy ? Využijte v DoubleChessBoard-u obsaženého speciálního počítačového soupeře pro děti, který nabízí úroveň obtížnosti od náhodných tahů (zábavná forma učení se šachu nebo rozvíjení logického myšlení pro děti od 3 let - vyzkoušeno) po intuitivně hrajícího počítačového soupeře vhodného pro začátečníky a slabší amatéry.

Prohlédněte si Nápovědu k DoubleChessBoard-u online
Naleznete tam mimo jiné :
 Jak hrát šachy přes internet (či lokální síti) pomocí DoubleChessBoard-u. Normální šachy, holanďany (bughouse), ingols šach i mincový šach či netradiční alternativní startovní pozice
 Tréning holanďanů (bughouse šach) či šachu na jednom PC s počítačovými spoluhráči i soupeři (Sjeng, Sunsetter, i speciální slabý počítačový soupeř vhodný i pro děti na učení se šachu)
 Jak si snadno vytvořit vlastní knihovnu zahájení pro Sjeng-a aneb ještě lepší tréning ?


Systémové požadavky :
Běží na jakémkoliv operačním systému Windows, který byl testován (první verze běžely na Win95, verze 1.55 běží na Win XP, Win 2000, Win Vista, Win 7, Win 8) a jakémkoliv hardware (včetně starších PC a netbooků), klienti se mohou připojit k serveru přes tcp/ip pomocí kabelu po lokální síti, přes internet či bezdrátově přes wi-fi či libovolnou kombinací.


Stahuj zde :
DoubleChessBoard 1.55
či z www.stahuj.cz
či z slunecnice.cz DoubleChessBoard ohodnocen serverem Slunecnice.czOstatní/starší verze DoubleChessBoard-u jsou zde :
DoubleChessBoard 1.55 Light aneb odlehčené balení (2.15 MB) bez nápovědy, rozmanitých zvuků/hlasů apod.
DoubleChessBoard 1.22 Light package (1,8 MB) DCBN 0.51 (1.5 MB), DCB0025i.exe (893KB)


Některé funkcionality nejsou přístupné ve verzi která je zdarma ke stažení, např. automatické odebrání hráče od stolu serverem poté co ztratí spojení (supervisor to nemusí nsadále řešit, on pouze pustí server), či tato či tyto či tato či tyto či tyto či tyto a this nové možnosti.. Též existuje verze DCB s Milánskými pravidly bughouse šachu (a některými dalšími vylepšeními). Chcete-li si zahrát, potrénovat speciální verzi pravidel některé šachové varianty přes internet s přáteli ? Kontaktujte autora, lze přidat novou funkčnost (za solidní cenu) do tohoto software. Pokud si chcete vytvořit a dále vyvíjet vlastní šachový server, kontaktujte autora DoubleChessBoardu v záležitosti koupení zdrojových souborů. Nebo se podívejte na BICS což je linux řešení založené na telnetu - open source.
Bughouse a Šachy - software
Czech Bughouse chess INFO web eXTReMe Tracker