1. Oficiální otevřené mistrovství Slovenska v bughouse šachu - Banská Štiavnica 11.7 2012
Slovakia Banska Stiavnica chess festival Bughouse Championships Open 11.7 2012

Česky:
V létě 2012 se hrál bughouse alias holanďany opět též na Slovensku v rámci šachového festivalu ve městě Banská Štiavnica, který hostil mistrovství slovenska ve více šachových disciplínách. První oficiální otevřené mistrovství Slovenska v bughouse šachu alias holanďanech se hrálo podle mezinárodních pravidel stejných jako na Czech Open-u, tempo hry bylo 5minut na partii. Turnaj byl organizován zcela profesionálně. Po bok mezinárodního turnaje v tandem šachu alias bughouse a Otevřeného mistrovství ČR Czech Open v Pardubicích se nám tímto řadí Otevřené mistrovství Slovenska v rámci šachového festivalu Baňská Štiavnica. Účast na tomto turnaji a výlet (ideálně na více dnů) do Banské Štiavnice, kde kromě nádherného historického městečka můžete využít třeba i koupání v přírodních jezírkách v okolí, tímto vřele všem příznivcům (nejen) dynamického týmového bughouse šachu doporučujeme !

English:
Open Bughouse Chess Banska Stiavnica was organized quite professionally. Nice chess festival. Nice historical city and also possibility of recreation nice Slowakia nature, like swimming in natural ponds which are in 10km distance (some closer). If You search place where to play chess, bughouse, blitz and swimm or enjoy hills and mountains - this in Slovakia is paradise for You :)

Banska Stiavnica Slovakia Open Bughouse Chess Championship

Rules : international (same like on Czech Open, ie. like FICS), time : 5 minutes per game.

See results on : http://www.chess-results.com/tnr76979.aspx
Stránky pořadatele : www.livechess.sk
Vítězi turnaje se stala zkušená česká dvojice Pavel Menčík + Dušan Škaloud a Mistry Slovenska mladý tým Svoboda + Sremanak.

Zde fragment z rozhodující partie o první místo mezi českými týmy.