L - STAROPRAMEN OPEN - CZECH OPEN 18.7 2011
Open Championship of Czech Republic in bughouse chess

O otevřeném mistrovství ČR v bughouse šachu vysílala i česká televize 19.7 v relaci branky body vteřiny : zde záznam ČT1 (cca 10.3MB). Sportovní moderátor výborně uchopil téma a dokonce skvěle zakončil reportáž vtipem jehož pointu okamžitě pochopí všichni bughousisti :)

Tým Jiří Jezbera (Slavia Hradec Králové) + Ivoš Šlesinger (Slavia, Hradec Králové) se stali Mistry ČR v bughouse šachu a zároveň vítězi celého turnaje. Podařilo se jim zvítězit proti téměř všem týmům 3:0 včetně litevců, kteří tak skončili letos po mnoha letech až druzí. 25 bodů z 27-mi možných se podařilo uhrát předtím pouze jednou v historii Czech Openu, padnutí nového rekordu zabránili hned ze začátku brněnští bratři Kratochvílové. Zástupci hradecké holanďanové alias bughouse šachové školy obsadili poprvé v historii všechna medailová místa v ČR. Nejen , že se Dušanovi Škaloudovi podařil husarský kousek, když sám bez spoluhráče hrající na obou šachovnicích získal "dvojitý" titul vícemistra ČR. Ale český bronz vybojoval i další hradečák, ostřílený bughousista Marek Krása s "nováčkem" mezinárodním mistrem klasického šachu a skvělým blicařem (v předchozích letech mistrem ČR v bleskovém maratónu) Vojtou Plátem. Nováček je v uvozovkách, protože ikdyž to byla jeho první premiéra na MČR, měl možnost se trochu přiučit bughouse šach mimo jiné i od několikanásobného vítěze Berlínského turnaje Nilse Grandeliuse a samozřejmě i v Hradci Králové a jak vidět tyto zkušenosti úspěšně zúročil a ukázal, že se s ním jakožto univerzálním šachistou a taktikem musí v bughouse šachu též počítat!

Winners of Czech Open 2011 in bughouse chess (from left): 2.Fixior + Maras, 1.Ivos + Alamar, 3.SKAcz playing on both boards.

Vítězové otevřeného mistrovství ČR v bughouse šachu 2011 (zleva:) 2. Dušan Škaloud hrající sám na obou šachovnicích, 1. Ivoš Šlesinger + Jiří Jezbera a 3. Marek Krása + Vojta Plát.