L - STAROPRAMEN OPEN - CZECH OPEN 16.7 2007
Open Championship of Czech Republic in bughouse chess

Mistry ČR v bughouse šachu se stali Martin Tajovský + Dušan Škaloud. Oba původně ze Slavia Hradec Králové, ale Martin nyní hájil nově brněnské barvy (ŠK Duras BVK Brno). Je to poprvé co tedy zlato nevybojoval čistě královéhradecký kraj, ale stále být mistrem ČR rovná se pocházet z královéhradeckého kraje! Druhé místo vybojovali Jiří Jezbera s Ivošem Šlesingerem (oba Slavia Hradec Králové) a třetí letos Praha ve složení Sodoma + Černoušek. Nečekaným překvapením byl slabý výkon tradiční náchodské dvojice, kteří se letos poprvé v historii neprobojovali do finále. Celkový počet českých týmů ve finále nicméně zůstává na čísle 6 (stejně jako loni), neboť po několika letech se do finále probojovala náchodsko-královéhradecká dvojice Michal Cerha s Markem Krásou a podařilo se jim uštědřit jeden úder i vítězům turnaje.
Mistrovství České Republiky v bughouse šachu 2007 2.Šlesinger+Jezbera 1.Tajovský+Škaloud 3.Sodoma+Černoušek (zleva)
Czech Open international Bughouse chess tournament 2007
Celkově letos češi obsadili oproti loňsku o jednu medailovou příčku více, stříbrnou a bronzovou. Zlatou vybojoval litevsko-švédský tým. Mladý švéd Grandelius letos zvítězil i na silném Berlínském bughouse turnaji a podařilo se mu tak jako prvnímu vyhrát Berlín s Czech Open-em a to ve stejném roce.
Winners of international tournament in bughouse chess Bucinkas (Lithuania) + Grandelius (Sweden). Second was czech masters team Tajovsky + Skaloud, third also czech team Jezbera + Slesinger. Czech Open Bughouse 2007 : from left 2.Tajovsky+Skaloud 1.Grandelius (+Bucinkas-missing on photo) 3.Jezbera+Slesinger Czech Open Bughouse 2007 part2: from left 6.Lipskij+Mickevicius 5.Grachev+Yanturin 4.Cernousek+Sodoma and in front Dr.Mazuch director of Czech Open