Šachové vánoce na Slavii Hradec Králové: PROPOZICE

Pořádá šachový oddíl
TJ Slavia Hradec Králové, ČR. Oddíl, jehož členové jsou úřadujícími mistry ČR v bughouse šachu.
Chcete-li se zúčastnit některého z turnajů, napište prosím na dusan.skaloud na(doplnte @) centrum.cz (mobil 736 245 285) nebo do českého holanďanového fóra. Nebo jednoduše přijďte, nejlépe cca 15 minut před začátkem .. Pokud jste nikdy tuto formu šachu nezkusili, nevadí, přijďte také, našich turnajů se zúčastňují nejen ostřílení borci ale i začátečníci. Startovné je maximálně (většinou je to méně, nebo jsou i nějaké ceny pro vítěze či pro všechny) cca 100Kč za den, nebo 30Kč za jeden dvouhodinový turnaj. Hráči kteří nejsou na bELO listině (ještě žádný oficiální turnaj nehráli) mají 50% slevu a pokud jsou navíc studenti platí jen symbolických 10Kč za turnaj. Šachistky zdarma. Hraje se na digitálních šachových hodinách (převážně DGT2000). Prezentace vždy cca 15 minut před zahájením turnaje (nebo dříve).

Šachové vánoce 2004 Slavia Hradec Králové : VÝSLEDKY

Středa 28.12 2004 : Neklasické šachy

Bleskový turnaj

Se hrál tempem bronstein 2 minuty + 3 vteřiny na tah. Startovní pozice byly zcela neklasické.
Vítězem se stal domácí Dušan Škaloud. 2. Josef Jiruše 3. Pavel Doubrava.

Twister

Poté se hrál tempem bronstein 2 minuty + 3 vteřiny na tah Twister (je to něco mezi bughouse a crazyhouse, hraje se jako bughouse, např. při 6ti hráčích hrají vždy dva proti sobě a vymění-li figurky dají je do zásobárny společné pro všechny hráče, kdo je na tahu může místo tahu figurkou na šachovnici vzít ze zásobníku dvě stejné figurky lišící se pouze barvou, jednu umístí před soupeře a jednu nasadí na prázdné pole (viz pravidla bughouse šachu)) Pokud je více zájemců o pár figur ve společném zásobníku, má vždy přednost jiná šachovnice než ta která právě figurky do zásobárny položila (a uchopí-li dva stejnou od páru, černý má přednost).
Zvítězil Jiří Jezbera, 2. Josef Jiruše, 3. Dušan Škaloud.

4.ročník vánočních holanďanů (bughouse šach) Hradec Králové

Vše se hrálo na digitálních šachových hodinách tempem bronstein 3 vteřiny na tah s dvouminutovou rezervou (bronstein 120 3, neboli bronstein 2m + 3s).
Dopoledne se hrál uzavřený turnaj jednotlivců A a otevřený turnaj jednotlivců B.
V turnaji A kralovali domácí úřadující dvojnásobní
mistři ČR v bughouse šachu : 1. Martin Tajovský se 16 body a druhý Jiří Jezbera se 14 body z 24 možných. 3. Ivan Létal z Břeclavi 12b, 4. Josef Jiruše z HK.
V turnaji B suverénně zvítězil domácí Marek Krása.
V kategorii mládeže byl v B turnaji nakonec nejúspěšnější Jakub Matěka s dvoubodovým náskokem na Víta Šimůnka a Jana Mrkose (všichni HK).
Odpoledne se konali turnaje dvojic, v nich byl nejúspěšnější břeclavský Ivan Létal, který byl součástí všech vítězných dvojic.
Turnaj C1: 1. Dušan Škaloud + Ivan Létal 10 (z 12), 2. J.Jezbera+I.Šlesinger 8.5, 3. M.Tajovský+J.Jiruše 4.5, 4. P.Menčík+M.Krása 1.
Turnaj C2: 1. Ivan Létal + Marek Krása 10 (z 12), 2. M.Tajovský+P.Menčík 7, 3. J.Jezbera+J.Jiruše 5, 4. D.Škaloud + I.Šlesinger 2.
Turnaj C3: 1. Martin Tajovský + Ivan Létal 12 (z 12), 2. J.Jezbera+P.Menčík 5, 3. D.Škaloud+M.Krása 4, 4. P.Doubrava+I.šlesinger 3.
Mezitím se dohrál D turnaj v němž zvítězil Pavel Doubrava (31 bodů) před 2. L.Koros (17), 3.-4. V.Šimůnek a J.Matěka.
V uzavřeném turnaji E jednotlivců se střídáním spoluhráčů zvítězil suverénně Jiří Jezbera s 17.5 body, 2. D.Škaloud 11.5, 3. M.Tajovský 10.5, 4. I.Létal 8.5.
Nakonec se hrál zápas Jiří Jezbera + Dušan Škaloud vs Martin Tajovský + Ivan Létal. Berlínem zocelený tým Jezbera+Škaloud měl partie pod kontrolou a zvítězil s přehledem 8:3.